fbpx

Znalezienie ciekawej oferty na rynku nieruchomości nie jest łatwe i trzeba wiedzieć jak się za to zabrać. Na początku najważniejsze jest, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, „czego tak naprawdę szukamy?”. Co możemy nazwać okazją? Pierwsza myśl jaka się nasuwa to nieruchomość, której cena będzie niższa od podobnych posiadłości w danej okolicy i w danym standardzie. Dobrze jest przeprowadzić analizę okolicy w której chcemy szukać mieszkania. Pomocna jest tu aplikacja „Ceny mieszkań”. Dzięki niej dowiemy się, jakie mieszkania są najbardziej pożądane (powierzchnia, rozkład, piętro, lokalizacja). Sprawdzimy również realne ceny już sprzedanych mieszkań.

Ustal cenę

Następnie należy ustalić, jaka jest średnia cena ofertowa lokali w danej lokalizacji. Można to zrobić za pomocą różnych portali, które w swojej ofercie mają wiele mieszkań i domów na sprzedaż. Źródłem cennych informacji są również pośrednicy nieruchomości.

Znajdź okazję

Gdy znamy już średnią cenę nieruchomości możemy przystąpić do szukania tej najlepszej oferty. Często pojawiają się one, gdy właściciele z różnych powodów muszą szybko sprzedać lokal lub gdy posiadłość musi zostać spieniężona, aby zaspokoić roszczenia spadkobierców. Monitorowanie ich wszystkich może być bardzo utrudnione, dlatego polecamy skorzystać z aplikacji „Skaner Okazji”, która przeszukuje strony z ogłoszeniami i powiadamia o nowych okazjach. Oprócz ogłoszeń posiada również w swojej bazie informacje o zadłużonych nieruchomościach, licytacjach komorniczych, licytacjach syndyka i ponad 500 stron z przetargami (w tym spółdzielczymi)

Działaj szybko

Często już na początku naszych poszukiwań znajdziemy bardzo ciekawą ofertę, ale musimy pamiętać o tym, że nie jesteśmy jedynymi osobami, które poszukują nieruchomości. Wtedy nie warto czekać zbyt długo, bo ktoś może nas uprzedzić. Powiadomienia email i SMS w aplikacji Skaner Okazji, sprawiają, że dowiadujesz się o nowej ofercie od razu jak się pojawi.

Media społecznościowe również mogą ułatwić poszukiwania, należy wykorzystywać też nasze znajomości oraz oferować płatność gotówką „od ręki”, jeśli oczywiście mamy takie możliwości.

Szukaj nieszablonowo

Warto angażować się w poszukiwania ciekawych ofert, skutecznym sposobem jest wywieszanie lub umieszczanie w sieci ogłoszeń o kupnie mieszkania. Bardzo możliwe, że potencjalny sprzedawca zanim wystawi posiadłość na sprzedać zgłosi się do nas.

Bądź wytrwały

Reasumując, poszukiwanie idealnej oferty nie jest łatwe, ale aby trafić na tą najlepszą trzeba być aktywnym i wykorzystywać różne narzędzia.